PUR-soojustusvahud jagunevad kahte gruppi, suletud pooridega ja avatud pooridega vahud

Polüuretaanvaht ehk PUR-vaht on kahekomponentne soojustuvaht, mida paigaldatakse spetsiaalse seadme abil rõhu all pihustamis meetodil. PUR-vaht tekib kahe vedela komponendi omavahelisel segunemisel ja paisumisel. PUR-vahtu kasutatakse hoonete soojustamiseks. Oma madala soojusjuhtivuse ja paigalduse efektiivsuse poolest on PUR-vaht hetkel üks tõhusamaid isolatsioonimaterjale.

PUR-vaht pihustatakse pinnale, kus see nakkub väga hästi erinevate pindadega nagu betoon, metall, puit, klaas jne. tagades liitekohtadeta täieliku õhutiheduse, mis omakorda aitab ära hoida külmasildu. Soojustades PUR-vahuga võidate nii kütte kui ka jahutuskuludelt. Kõvenenud vaht ei muuda oma omadusi ega allu gravitatsioonile, ei maitse närilistele ja on tervisele täiesti ohutu. PUR-vaht ei hallita ega mädane, kuid parandab hoone sisekliimat.

PUR-vahu liigid

Suletud pooridega PUR-vaht

Suletud pooridega PUR-vaht on tugev isolatsioonimaterjal, mille tihedus jääb vahemikku 33-40kg/m3. Oma olemuselt on suletud pooridega PUR-vaht pea poole soojapidavam võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega. Suletud pooridega PUR-vaht ei vaja eraldi auru- ja tuuletõkke paigaldamist, suletud pooridega PUR-vaht on ise vee- ja tuulekindel. See aitab omakorda kokku hoida ehituskuludelt. Suletud pooridega PUR-vaht sisaldab hallitust ja seente kasvu tõrjuvaid lisandeid.

Suletud pooridega PUR-vaht sobib kasutamiseks vundamentidel, keldrites, kiviseintel, põrandatel, fassaadidel, katustel, pööningutel jne.

Avatud pooridega PUR-vaht

Avatud pooridega PUR-vaht on tihedusega 7-12kg/m3 ja võrreldes suletud pooridega vahuga kergem ning kohevam. Soojapidavuselt on ta 30% paremate näitajatega kui traditsioonilised soojustusmaterjalid.

Avatud pooridega PUR-vaht sulgeb täielikult õhu liikumise, kuid on samas veeauru läbilaskev materjal, st.nö hingav materjal. See tähendab, et soojustades avatud pooridega PUR-vahuga on vajalik lisaks ka aurutõkke paigaldus või tagada „hingamine“ teisel pool soojustust. Avatud pooridega PUR-vahu eeliseks on tema elastsus ja kohevus, mis välistab puidu mängimisest tingitud rebenemiste ja pragude tekkimise. Paigaldatud vaht töötab ka heliisolatsioonina.

Avatud pooridega PUR-vaht sobib kasutamiseks fassaadidel, sise- ja vaheseintel, pööningutel, lagedel, põrandatel jne.

PUR-vahu eelised

  • Puuduvad liitekohad ja materjal on paigaldatud kihiti. Soojustatud pind on ühtlaselt soojapidav ja külmasillad on välistatud. Ei allu gravitatsioonile, välistab materjali nihkumise või ära vajumise

  • Võidame juurde hoones ruumi ja säästame ehitusmaterjali kulult. PUR-vahu paksus on pea pool võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega. Sobilik lahendus kitsastese tingimustesse
  • Ajaline sääst, paigaldus tunduvalt kiirem kui traditsioonilise soojustusmaterjalide paigaldamine

  • Lihtsasti paigaldatav keerulistes kohtades

  • Tugevdab konstruktsiooni

  • Annab olulise säästu nii talvistelt küttekuludelt kui ka suvistelt jahutuskuludelt